Potrebujete odpovede?

Často kladené otázky o elektrických konvektoroch

(01) JE POTREBNÉ MAŤ K FUNGOVANIU VYKUROVACÍCH PANELOV ZAVEDENÉ TROJFÁZOVÉ NAPÄTIE?

Nie stačí jednoduché jednofázové napätie zo zásuvky.

(02) JE NUTNÁ INŠTALÁCIA PANELOV ODBORNÍKOM?

Nie, nakoľko je potrebné len jednoducho panel zapojiť do zásuvky.

(03) JE MOŽNÁ AJ INŠTALÁCIA ELEKTRICKÝCH KONVEKTOROV NA STROP?

Nie, panely sa môžu inštalovať len na stenu min. v 10cm od podlahy podľa možností pod okná.

(04) PREČO JE VHODNÉ PANELY INŠTALOVAŤ POD OKNÁ?

Nakoľko prirodzené prúdenie vzduchu okolo okeníc zabezpečí prenikanie zohriateho vzduchu od vykurovacích panelov do interiéru.

(05) PANELY VLASTNE VYŽARUJÚ SÁLAVÉ TEPLO ALEBO AKÝM SPÔSOBOM VYKURUJÚ?

Nevyžarujú sálavé teplo, jednoducho fungujú na princípe jednoduchej ventilácie ( teplý vzduch stúpa hore), nespôsobujú dýchacie problémy.

(06) ZABEZPEČUJE VAŠA SPOLOČNOSŤ AJ MONTÁŽ PANELOV?

Nie montáž nezabezpečujeme a aj tak možno konštatovať že by išlo o zbytočnú investíciu zvyšujúcu náklady pri inštalácii. Keď ste schopný povedzme namontovať obraz na stenu a nastaviť povedzme budík tak budete schopný zvládnuť aj montáž a nastavenie konvektorov.

(07) ELEKTRICKÉ VYKUROVANIE JE SPRAVIDLA DRAHÉ!KOĽKO SPOTREBUJÚ PANELY ADAX NEO?

Áno, to je pravda v skutku nieje vykurovanie elektrickou energiou lacné riešenie, taktiež ako vykurovanie plynom. Náklady na vykurovanie sú obdobné ako pri tradičnom ústrednom kúrení, alebo pri plynovom vykurovaní. Ale náklady na vybudovanie kúrenia sú tretinové!

(08) KEĎ SA NEVIEM ROZHODNÚŤ KTORÝ PANEL JE PRE MŇA TEN VHODNÝ, AKO MÁM POSTUPOVAŤ?

Vyberte si ten ktorý má väčší výkon, neprejaví sa to na väčšej spotrebe, vyššia investícia do panelu sa Vám vráti. Pokiaľ máte ďalšie nejasnosti ohľadom technických parametrov kontaktujte nás.

(09) JE MOŽNÉ PANELY PRIPOJIŤ NA NOČNÝ PRÚD PRE AKUMULAČNÉ VYKUROVANIE?

Nie, panely ADAX NEO je nutné napájať permanentným zdrojom napätia. Ale je možné využitie napájania v nízkej tarife (NT) , ktoré je určené pre elektrifikované odberné miesta s pevne inštalovanými priamovýhrevnými spotrebičmi na vykurovanie, kde je napájanie v nízkej tarife poskytované v celkovej dĺžke trvania minimálne 20 hodín. Počas výluky všetky nastavenia konvektora zostanú uložené v pamäti 12 hodín. V prípade , že využijete možnosť napájať konvektory prostredníctvom napájacieho prúdu v nízkej tarife ušetríte ďalšie prostriedky za elektrickú energiu.

(10) PRI VYKUROVANÍ PROSTREDNÍCTVOM NAŠICH SÚČASNÝCH KONVEKTOROV POČAS INTENZÍVNEHO KÚRENIA MÁME V NAŠOM DOME POCIT PREPÁLENÉHO VZDUCHU. V PRÍPADE , ŽE BY SME SI ZAOBSTARALI VAŠE ÚSPORNEJŠIE KONVEKTORY, TIEŽ MUSÍME POČÍTAŤ S UVEDENOU NEPRÍJEMNOU VLASTNOSŤOU PRIAMOVÝHREVNÝCH ELEKTRICKÝCH KONVEKTOROV?

Nie,ADAX NEO konvektory sú schopné garantovať vykurovanú teplotu 28°C na čo však za normálnych okolností nie je dôvod. Povrchová teplota panelov dosahuje maximálne 60°C. Odovzdanie tepla nesúvisí s povrchovou teplotou panelov, ale s gravitačným fungovaním, v priemere však povrchová teplota nedosahuje ani 40°C. Tak ako pri ostatných elektrických priamovýhrevných konvektoroch fungujúcich na princípe prirodzenej cirkulácie vzduchu, chladnejší vzduch vniká do konvektora zospodu a zohriaty stúpa hore. Rozdiel však spočíva v spôsobe zohriatia vzduchu, ktorý je prostredníctvom konvektorov ADAX NEO zohrievaný pomocou vykurovacej vložky , ktorá na rozdiel od tradičných špirál nežeraví pri vysokých teplotách a nespôsobuje uvedené prepálenie vzduchu.

(11) JE MOJA ELEKTRICKÁ SIEŤ DOSTATOČNE DIMENZOVANÁ PRE PREVÁDZKU PANELOV ADAX?

Pokiaľ budete panely využívať ako doplnkové vykurovanie je pravdepodobné, že Váš elektrický rozvod bude dostatočný, ale za každých okolností si preverte koľko Ampérový istič resp. poistku máte v napájacej vetve Vašej siete.

(12) SÚ PANELY ADAX ODPORÚČANÉ AJ DO MONTOVANÝCH STAVIEB?

Ano, uplatnia sa vo všetkých typoch domov, bytov a chát.

(13) KEĎ SI ICH OBJEDNÁM AKO A KEDY MI BUDE DORUČENÁ ZÁSIELKA?

Zásielka Vám bude zaslaná Zásielkovou službou GLS, vždy nasledujúci pracovný deň od zaslania Vašej objednávky na dobierku (pokiaľ je tovar k dispozicii na sklade)

(14) NA VAŠEJ STRÁNKE UVÁDZATE DOSTUPNÉ, ALE ALE KONVEKTOR MI NEBOL DORUČENÝ NA DRUHÝ DEŇ PO OBJEDNÁVKE ?

Odpoveď- Konvektory sú štandardne k dispozícií v našom sklade, avšak môže nastať situácia , že v momente objednávky je niektorý typ, alebo farebné prevedenie už vypredané z dôvodu že sme práve vybavyli objednávku pre niektorého z našich predajcov, alebo sa daný typ vypredal v predajni. V takomto prípade spravidla konvektory dodáme hneď po doskladnení od výrobcu spravidla max 14 dní. Avšak v exponovanom období započatia vykurovaciej sezóny, September až koniec Novembra, je nevyhnutné počítať aj prípadne s dlhšou dodaciou dobou z dôvodu dovozných aj výrobných kapacít. V takýchto prípadoch Vás o predpokladanom termíne dodania tovaru budeme informovať.

(15) AKÚ DLHÚ ZÁRUČNÚ DOBU ŠTANDARDNE POSKYTUJETE?

Na panely je poskytovaná záruka až 5 rokov!

(16) AKÉ SÚ SKÚSENOSTI S PORUCHOVOSŤOU?

Panely sú takmer bezporuchové, pokiaľ by sa predsa vyskytla nejaká závada chybný diel, alebo celý panel Vám bude vymenený.

(17) NAČO MÁME DÁVAŤ POZOR PRI INŠTALÁCII?

Dbajte na to, aby panely neboli pripojené do elektrickej siete a neboli pod elektrickým napätím, zapojte ich až po nainštalovaní a po prečítaní si návodu na použitie.

18) AKO ICH UPEVNIŤ NA STENU?

Najjednoduchšie spôsoby:
Do steny z tehál: 8mm hmoždinky + skrutky
Do steny z betónu: 6 mm hmoždinky+ skrutky Sadro-kartonová stena: hmoždinky do sadro-kartónu + skrutky
Drevené steny: skrutky do dreva 3,5 x 50 mm

Kartonový obal konvektora slúži zaroven ako šablóna pre účely montáže konvektora na stenu

(19) AKO ČISTIŤ PANELY?

Vo vypnutom stave dopredu vyklopte panel ( odopnite z konzoly ) a poutierajte s čistou vlhkou handrou.

(21) SÚ KONVEKTORY ADAX NEO VHODNÉ DO KÚPELNE?

Nie , Adax NEO majú krytie IP 20, su teda určené do normálneho prostredia interiéru, avšak pre účely použitia v kúpeľni sú vhodné typy Adax NEO Wifi, ktore majú krytie IP 24.

(22) MÁM ZÁUJEM O ELEKTRICKÉ KONVEKTORY FUNGUJÚCE O OBDOBNOM PRINCÍPE AKO ADAX NEO, ALE NEPOŽADUJEM AŽ TAKÝ DOKONALÝ DIZAJN PRIČOM BY MOHLI BYŤ AJ LACNEJŠIE, EXISTUJÚ PODOBNÉ ÚSPORNÉ KONVEKTORY KTORÉ POUŽÍVAJÚ NEŽERAVIACU ŠPIRÁLU A SÚ ÚSPORNEJŠIE AKO BEŽNÉ KONVEKTORY OSADENÉ ŠPIRÁLOU?

Ano, výrobca Adax vyrába aj jednoduchšie konvektory s nežeraviacou špirálou a možnosťou použiť precízne digitálne riadenie – Digitálny Termostat, ktoré sú vďaka jednoduchšiemu prevedeniu vo výlučne bielej farbe k dispozícii pod obchodným názvom GLAMOX